حرفی که بلاخره زدم ....

سلام

بعد مدت ها دلم خواست مطلبی را بیان کنم ...

مدت ها بود با خودم سرو کله میزدم که آیا این همه بحث از سیاست در مجامع خانوادگی و دوستانه  و محل کار حتی در تاکسی های مسافربری ! لازم هست یا نه!

و از کی این جو در بین مردم ایجاد شد که حتی ملاک آدم ها برای قضاوت درمورد دیگران تنها جهت گیری های سیاسی آن ها شد!که می توان به نوعی آن را از ساده ترین حقوق شخصی افراد دانست البته به شرط آنکه این جهت گیری با آگاهی و دلایل منطقی برای فرد باشد نه صرفا کورکورانه!

حالا جدا از همه این مسائل آیا لازم هست مسائل سیاسی را در هر مکانی بیان کرد و از فرصت های بودن در کنار عزیزان بدون دلخوری های مسخره سیاسی بهره مند شد!

من فکر می کنم نیازی نباشد در هر جایی سیاست نقل مجلسمان باشد !

سیاست این بازی مسخره بین دولت ها و کشورها ما را آنچنان به خود مشغول کرده !

که فراموش کردیم وطیفه انسانیمان را در پست و مقام هایی که داریم !

آنقدر درگیر جناح ها شدیم که یادمان رفت چپ و راست جاده هیچ کدام مسیر مستقیم نیستن و هر دو جاده خاکی اند !

یادمان رفت مردمانی در کشورمان با این بازی های سیاسی که دولتمردان را به خود مشغول کرده کاری ندارند یعنی آنقدر درگیرو دار معاش زندگی خانواده هایشان مانده اند که مجال شرکت در بازی را ندارند !

بازی که تنها بخاطر حس قدرت طلبی کاری به خوب کار کردن مدیران هم ندارد تنها به جرم اینکه اکنون ما قدرت را در دست گرفته ایم و تو با قدرت سمت مقابلمان هم فکری باید از پشت میز مدیریت بلند شوی حتی اگر یک مدیر بی مسئولیت جای تو را بگیرد !

چیزی که مهم است این است که من قدرتمندم و حال وقت انتقام است !

 

.

.

.

.

خسته شده ام  از این همه درگیری به مسائل سیاسی !

شما را نمیدانم اما در مورد خودم تا حدی مطمئنم که در ادامه راه زندگی ام هرگز اجازه نخواهم داد سیاست برایم تعیین تکلیف کند !

البته مسلم است که دنبال کننده مسائل سیاسی کشورم خواهم بود  و بعنوان یک شهروند همواره در مورد درستی و غلطی آن ها البته بعد از شنیدن تحلیل های صاحبان فکر و نقد منصفانه ,نه هر کسی! فکر خواهم کرد...

و مهمتر از همه در جهت صلاح دید رهبر عزیزم حرکت خواهم کرد ...

اما نخواهم هم گذاشت که این مسائل موجب فراموش کردن مسئولیت های خودم و دیگران و از بین رفتن روابط دوستانه و خانوادگیم شوند !و ملاکم برای سنجش و قضاوت در مورد آدمها !

ملاک سنجش بی گمان تقواست که آن هم سنجشی است که تنها خدا از عهده آن بر می آید...

والسلام...

 

آخر نوشت: شهدا عضو هیچ جناحی نبودند!و تنها در صراط مستقیم قدم زدند ...

عاشقان شهادت باید بدانند ," شهادت" فقط در جناح خدا ممکن است!

 

/ 1 نظر / 71 بازدید
شایان

در جدال حق و باطل بی طرفی معنی نداره ... در جدال حق و باطل بی تفاوتی و فقط از دور احسنت گفتن به حق معنی نداره ... مادامی که سیاست رو عین دیانت ندونیم آش همین آش است و کاسه همین کاسه! آدمی اگر حق رو دید ... اگر حق رو شناخت ... باید وسط میدون باشه واسه حق ... اون میدون میخواد خونواده باشه ... میخواد خیابون های تهران باشه ... میخواد محله های دمشق باشه ... میخواد غزه و خان یونس باشه ...